5 بهمن 1393

برگزاری همایش پدران با عنوان "خوشبخت و شکوفا زیستن در دنیای امروز"

مولف: هاشمی   /  دسته: گزارش جلسات و نشست ها   /  رتبه دهید:

پنجمین همایش سالانه ی پدران دانش آموزان مدارس سپهر در روز جمعه سوم بهمن ماه 1393 برگزار شد.
این همایش که مانند همیشه با استقبال پرشور پدران دانش آموزان مواجه شد، از ساعت 8:30 الی 11:30 به طول انجامید. در این مراسم، علاوه بر حضور پدران دانش آموزان مجموعه مدارس سپهر، روسای بانک صادرات ایران و مسئولین آموزش و پرورش و شورای شهر نیز حضور داشتند.
 
در ابتدای همایش، پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن مجید توسط یکی از دانش آموزان مدرسه ی منصور نفر و خیر مقدم به حاضرین و میهمانان، جناب آقای منوچهر ناصرالملکی ریاست محترم موسسه فرهنگی سپهر معرفت به ایراد سخن پرداختند و ضمن خیرمقدم به حاضرین و مدعوین، هدف از این گردهمایی و همایش سالانه را اهمیت جایگاه پدر در خانواده و لزوم توجه به آن عنوان کردند.
 
 
 
پس از سخنرانی و خیرمقدم ایشان، کلیپ کوتاهی با موضوع پدران تهیه شده بود که به نمایش درآمد. این کلیپ حاوی مصاحبه با چند تن از پدران دانش آموزان پیرامون موضوع خوشبختی در خانواده بود که با قطعاتی از فیلم ها و سریال های مختلف با موضوع پدر، تدوین شده بود. (این کلیپ را می توانید از منوی فوقانی سایت، بخش نمایشگاه آثار در قسمت "صوت و تصویر" مشاهده و دریافت کنید)
 
در ادامه، جناب آقای دکتر افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران به ایراد سخن پرداختند.
ایشان ضمن سخنرانی پیرامون موضوع از پیش تعیین شده ی "ایجاد نشاط و سرزندگی در حیات فردی و اجتماعی" نکاتی را برای داشتن آرامش در زندگی بیان کردند.
 
 
دانش آموزان مدارس سپهر، در گروه های مختلف به هنرنمایی پرداختند که بسیار مورد توجه پدران و حضار قرار گرفت.
 
 
 
 
 
 
جناب آقای دکتر محمدحسین الیاسی، سخنران بعدی این همایش بود. ایشان مشاور موسسه فرهنگی سپهر معرفت می باشند که پیرامون موضوع از پیش تعیین شده ی "استفاده ی مطلوب از فناوری دیجیتال" به ایراد سخن پرداختند.
 
 
سخنرانی ایشان که بسیار کاربردی بوده و مورد توجه حضار قرار گرفت، شامل نکات مثبت و منفی فناوری دیجیتال در زندگی بود که در انتها مواردی را برای استفاده ی هرچه بهتر از این فناوری و هرچه کمتر کردن نکات منفی آن یادآور شدند.
 
دانش آموزان مدرسه ی منصور نفر که از ابتدای مهر ماه 1393 تحت حمایت و سرپرستی موسسه فرهنگی سپهر معرفت درآمده است، دو قطعه سرود را آماده کرده بودند که برای حضار اجرا کردند.
 
 
جناب آقای دکتر احمدی، مشاور وزیر آموزش و پرورش، آخرین سخنران این همایش بودند که پیرامون "تعمیق و ارتقای روابط اعضای خانواده" مباحثی را مطرح نمودند.
 
 
ایشان نکات زیبایی را پیرامون کنار گذاشتن رفتارهای کودکانه در زندگی زناشویی و عدم مقابله به مثل و نیز توجه به رفتارهای کودکان بیان نمودند.
 
 
لازم به ذکر است که در این همایش، سومین اثر فرهنگی موسسه فرهنگی سپهر معرفت ویژه ی پدران با عنوان "نگاهی دوباره به حقوق عاطفی، عقلانی و اخلاقی فرزندان" که نتیجه ی همایش پدران سال 1392 بود، چاپ و رونمایی شد.
اطلاعات تکمیلی راجع به این اثر ارزشمند را می توانید در منوی فوقانی سایت، بخش "محصولات فرهنگی" مشاهده کنید.
 
تصاویر بیشتر این مراسم را می توانید در "گالری تصاویر" مشاهده فرمایید.
 

تعداد مشاهده (2324)       نظرات (1)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری همایش پدران با عنوان "خوشبخت و شکوفا زیستن در دنیای امروز""


با سلام و عرض ادب و احترام؛ در خصوص استفاده و بهره مندی از نظرات و آراء نغز و پر مغز اساتیدی همچون دکتر محمدحسین الیاسی می بایست اذعان داشت که حرکت ها و جهش هایی از این دست نویدبخش آینده ای روشن و درخشان برای تربیت نسل نو جامعه به شمار می آید. به امید تداوم و استمرار این پویش.

نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید