19 مهر 1396

برگزاری مراسم جشن دانایی

مولف: ایرج اکبری سهی   /  دسته: گزارش جلسات و نشست ها   /  رتبه دهید:

به نام خدا

« مراسم جشن دانایی مدارس سپهر معرفت در روز 13 مهرماه همزمان با روز جهانی معلم برگزار گردید.»

مهندس زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مشارکت­های مردمی و مدارس غیر دولتی :

مؤسسان غیر دولتی بازوان پرتوان وزارت آموزش و پرورش

سیزدهم مهرماه 1396 همزمان با روز جهانی معلم "جشن دانایی" مجموعه مدارس مؤسسه فرهنگی سپهر معرفت برگزار شد.

در این مراسم جناب آقای دکتر زینی­ وند معاون محترم مشارکتهای مردمی و مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش، جناب آقای پاپائی مدیرکل امور شوراهای وزارت، جناب آقای ناصری مدیر آموزش و پرورش منطقه 4، جناب آقای خدابنده مدیر آموزش و پرورش منطقه 1 تهران و همچنین ریاست محترم مؤسسه جناب آقای ناصرالملکی به همراه مدیران و همکاران ستادی و مدارس سپهر معرفت حضور داشتند.

جشن دانائی در آغاز سال تحصیلی مدارس سپهر با هدف بیان موفقیتهای علمی و فرهنگی سال گذشته و بیان برنامه­ های توسعه و پیشرفت سال جدید همراه با قرائت میثاق نامه همکاران و دانش­ آموزان برگزار می­گردد.

در این برنامه با شکوه که با حضور کلیه همکاران شاغل در مجموعه سپهرمعرفت در فضائی آکنده از شور حسینی و تعزیت ماه محرم برگزار شد ابتدا ریاست مؤسسه جناب آقای ناصرالملکی ضمن تسلیت ایام و تبریک سال تحصیلی جدید اعلام نمود: ورود به بیست و پنج سالگی فعالیت مدارس سپهر نشان موفقیت، افتخار و غرور برای خانواده بزرگ سپهر معرفت است. ایشان مدارس سپهر را با حضور 400 همکار و 3200 دانش آموز در ایران اسلامی فرصتی مغتنم برای نظام آموزش و پرورش دانست و ضمن تشکر همراهی مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش خواستار توجه بیشتر به طرح خرید خدمت آموزشی که در مدارس منصور نفر وابسته به مؤسسه در حال اجراست، گردید.

در ادامه جناب آقای مهندس زینی وند نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این برنامه و اینکه تمام تلاش دفتر مشارکتها و مدارس غیر دولتی ایجاد بستری مناسب جهت رفع دغدغه ها و نگرانی های مؤسسان و مدیران مدارس غیر انتفاعیست، بیان فرمودند که نگاهی مهارت ­آموزی و تربیت دانش ­آموزان خلاق که بی شک کارآفرنیان و مبتکران آینده کشور خواهند بود بیش از نگاه مدرک گرا دارای اهمیت است. ایشان مؤسسان غیر دولتی را بازوی پرتوان وزارت آموزش و پرورش دانسته و واگذاری خدمات آموزشی و فرهنگی مدارس را به مؤسسان خصوصی از مهمترین سیاستهای دولت و تاکید ویژه ریاست محترم جمهوری دانستند.

مهندس زینی­ وند با اشاره به رسالت مهم مؤسسان و راهبران آموزشی در مشارکت دادن اولیا دانش ­آموزان در فرآیند تصمیم گیری بیان کرد: امروزه منابع فکری و فرهنگی دانش آموزان محدود به کتاب و محصور در کلاس درس و مدرسه نیست و رشد روز افزون شبکه­ های مجازی در سایه تحولات اجتماعی به گونه­ای است که اگر همراهی و هم نوایی، همدلی و مشارکت اولیا در فرآیند برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس نباشد این شبکه های مجازی نه تنها فرصتی برای اعتلای سطح فکری و دانش آموزی نخواهد بود که تهدیدی جدی است.

در این برنامه جناب آقای ناصری مدیر آموزش و پرورش منطقه 4 نیز ضمن تشکر از موسسه فرهنگی سپهر معرفت، حضور مؤسسه و مدیریت مدارس پرجمعیت منصور نفر در منطقه نیازمند شرق تهران را به اتفاقی ممتاز و بسیار مطلوب عنوان کرد و فرمود تا کنون و طی چند سالی که مسئولیت اداره مدارس منصور نفر به عهده مؤسسه سپهر می­باشد حتی کوچکترین نارضایتی از عملکرد همکاران سپهر معرفت در مدارس منصور نفر نداشته ایم که جا دارد تقدیر و تشکر نمایم.

اجرای سرود دانش آموزان متوسطه 2 دختران سپهر، اجرای نمایش کوتاه توسط دانش آموزان دختر متوسطه 1 سپهر از دیگر برنامه های مراسم جشن دانائی بود که در مجتمع فرهنگی سید الشهدا برگزار گردید.

در پایان برنامه نیز احکام مدیریت دو نفر از مدیران جدید مدارس وابسته در سال تحصیلی 97-96 به ایشان توسط جناب آقای مهندس زینی وند، جناب آقای ناصرالملکی و رؤسای مناطق 1 و 4 آموزش و پرورش اعطا شد.

تعداد مشاهده (312)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "برگزاری مراسم جشن دانایی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید